Sztuki Walki

Sztuki Walki, dlaczego warto je poznać?

Walka towarzyszy ludzkości od samego początku. Człowiek zawsze umiał sobie znaleźć powód do walki. W czasach prehistorycznych była to walka o pożywienie czy miejsce w jaskini. Z czasem potrzeby się zmieniały, teraz można zostać zaatakowanym na ulicy z powodu posiadania drogiego samochodu czy grubego portfela. Dlatego umiejętność podstawowych zasad obrony jest tak ważna. W końcu chodzi o Nasze bezpieczeństwo. Powinniśmy pamiętać, że umiejętność walki i wyzbycia się strachu, może nie raz wyprowadzić Nas z poważnych kłopotów.


Wszyscy, którzy zdecydują się na naukę zachowań obronnych, będą mieli, w czym wybierać. Ludzkość zna bardzo dużo technik walki i samoobrony. Wybór konkretnego stylu powinien być poprzedzony przez Nas wnikliwą analizą co chcemy osiągnąć. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli zajmiemy się niewłaściwą szkołą, szybko się zniechęcimy. Jedne techniki walk nastawione są na całościowy rozwój człowieka, wliczając w to sferę duchową, inne stawiają na szybkość i uzyskanie jak najlepszych wyników w jak najkrótszym czasie. Istnieją techniki opierające się głównie na walce w tak zwanej stójce, czyli walce w pozycji stojącej, inne zaś kładą główny nacisk na starcia prowadzone w parterze. Dla ludzi lubiących wszechstronność, także znajdzie się coś ciekawego, dobrym wyborem dla niech będą systemy walk mieszanych MMA. W technikach walk zawarte są elementy samoobrony jak i ataku. W zależności od rodzaju techniki na jaką się zdecydujemy możemy spodziewać się w programie nauczania wszelakiego rodzaju bloków, uderzeń, szarpnięć, pchnięć, kopnięć, dźwigni, rzutów czy też podduszeń. Jeżeli interesujemy się walka bronią białą taką jak szpada czy miecz możemy zdecydować się na szermierkę. 

Osoby, które zdecydują się na regularne treningi, mogą spodziewać się poprawy swojego samopoczucia, zdrowia (psychicznego i fizycznego) oraz jakości swojego życia. Dzięki tego typu sportom nabywamy wiele potrzebnych cech, ważnych dla naszej codziennej egzystencji . Wśród najważniejszych jakie właśnie przychodzą mi do głowy są: regularność, dyscyplina i samokontrola. 

Każdy adept uczący się danej techniki od samego początku uświadamiany jest, że posiadana wiedza i technika nie może być wykorzystywana dla celów innych niż samoobrona. Musimy posiadać pełną świadomość, że nasze ciosy mogą nawet zabić lub w najlepszym wypadku doprowadzić do trwałego kalectwa.


Jeżli macie ochotę, poznać najważniejsze informację opisujące daną technikę walki zapraszam do konkretnej zakładki na mojej stronce:

                                                           Image courtesy of [xedos4] / FreeDigitalPhotos.net